postheadericon Плюсовете и минусите на късната бременност

Плюсовете и минусите на късната бременност

Съвременната реалности принуждава жените да водят активен живот, но в резултат на преследване на кариерната стълбица, не остава време да мислят за раждане и гледане на деца.

Със съвременния напредък на медицинските технологии, все по-често лекарите подкрепят феномена на късната бременност при зрели жени. Това ще ви помогне да се направи здраво бебе, което в бъдеще ще се превърне в източник на радост и родителско щастие.

Всичко, което трябва да знаете, когато планирате късна бременност е тук:

• След 35-годишна възраст способността за забременяване рязко спада. Това се случва, защото хормоналният фон се променя и тялото започва да се възстановява, обаче този процес е много дълъг и съвременната медицина се е научила да го забавя. Това може да бъде причислено и към минусите;

• Дори младите майки, които имат изключително здраве, невинаги раждат абсолютно здрави деца. Това предполага, че с възрастта броят на генетичните грешки може само да се увеличи и да доведе до нежелани последици. Отново минус;

• Деца със синдром на Даун се раждат в три от всеки четири майките над 35 години. Отново минус;

• Твърдението, че бременността по някакъв начин е в състояние да забави процеса на стареене е погрешно. Малко фактори са способни да натоварят и без това крехкия и нестабилен организъм, тъй като бременността и скоростта на стареене, могат само да се увеличат, въпреки че самохипнозата и нейната ефективност се потвърждават от много лекари. Благодарение на положителните емоции се произвеждат много ендорфини, които са в състояние временно да подобрят външния вид на жената и да й придадат красота. Това твърдение може да се остави в графа „съмнително предимство“;

• Късната бременност намалява риска от рак на матката, което е неоспорим плюс и първата точка в съкровищницата на това явление;

• Важно е още да се отбележи, че количеството генетична информация, съдържаща се в гените на майката, уменията й, придобити през целия живот, могат да бъдат прехвърлени в по-голяма степен у бебето. Ето защо децата, родени от по-възрастни родители, по-активно възприемат информацията и са по-склонни към аналитично или творческо мислене. Това също е плюс.

• Наред с това, безспорен положителен момент е, че до тази възраст материалното състояние на родителите е вече повече от достатъчно, за да се осигури нормално детство и живот на детето. Вече не трябва да се разкъсвате, между работа и семейство, защото имате изградена кариера и сега няма нужда да бързате с дни наред.

Това са само някои от основните моменти, с които двойките най-често се сблъскват на 35 + възраст. Съществува обаче сериозен недостатък, който може да повлияе на решението да се роди дете в такава късна възраст. Тази причина е терминът за аборт. Те са условно разделени на 2 периода: ранен и късен.

Първият се състои от 6 седмици. По това време е възможно да се прекъсне развитието на плода с безболезнен лекарствен метод. Той няма да причини вреда в здравето на жената. За вторият период е известно, че започва от 7-ата седмица до 12-та. Тогава се извършва физическа операция за отстраняване на плода.

Този метод крие голяма опасност, тъй като тялото на жената в по-напреднала възраст е много трудно да понесе подобни хормонални нарушения и промени, да не говорим за травма на вътрешните полови органи, което може да постави под въпрос, възможността за бебе в бъдеще.

Това са основните положителни и отрицателни моменти на зачеването и раждането след 35 години и повече.

Pin It

Leave a Reply

Архив